2020’de MediaCat’te en çok okunan 10 haber

2021'e saatler kala, MediaCat'in 2020 gündemini hatırlayalım.

31.12.2020 - 11:56 | Arzu Nilay Kocasu

2020'de MediaCat'te en çok okunan 10 haber

Güzel anların yıl boyunca patlak veren ve nükseden felaketlerle gölgendiği belalı bir seneyi nihayete erdiriyoruz. 2020 gibi bir yılın akılda hoş hatıralar bırakması pek mümkün değil ancak arkamızda bıraktığımız senenin en konuşulanlarına yeniden göz atmakta sakınca yok. 2020’nin bitmesine saatler kala, Mediacat.com’da yıl boyunca yer verdiğimiz haberlere yeniden göz atarak içlerinden en çok okunanları sizler için derledik.

İşte karşınızda, 1 Ocak – 30 Aralık 2020 tarihinde MediaCat’te yayınlanan içerikler arasından en çok okunan 10’u…

Haber başlıklarına tıklayarak ilgili haberin sayfasına gidebilir, kaçırdığınız veya hatırlamak istediklerinize göz atabilirsiniz.

1. Coronavirus’ten sonra

Coronavirus pandemisinin dünya genelinde etkisini iyiden iyiye hissettirerek toplumların alışkanlıklarını kökten bir biçimde değiştirmeye koyulduğu ve durumun en azından bir süre daha devam edeceğinin artık net bir şekilde anlaşıldığı günlerde, alanında uzman isimlerden coronavirus sonrası dünyaya dair öngörülerini dinlediğimiz Coronavirus’ten Sonra bu senenin en çok okunan haberi oldu.

2. The Cat Report: 2019’un en yaratıcı ajansları

Bu yıl 12’nci kez yayınlanan The Cat Report, senenin en çok okunan haberleri sıralamasında her zamanki gibi üst sıralarda. Sadece okurları için değil, ülkemiz iş dünyası için de önemli bir referans kaynağına dönüşen The Cat Report’a göre 2019’un en çok ödül alan reklam ajansı TBWA\Istanbul, çıkış yapan reklam ajansı Havas, bağımsız ajansı Rafineri, medya ajansı Mindshare Turkey, PR ajansı Excel İletişim ve Algı Yönetimi ve reklamvereni Reckitt Benckiser.

3. 50 under 30

Hayallerinin peşinde koşan, çıtayı daima bir üst noktaya yükseltmekten korkmayan, sektörün gelecek vadeden yaratıcı, cesur ve sıradışı gençlerini okurlarla buluşturan genç isimlerini derleyen 30 under 30 listemiz, bu yıl daha büyük bir unvan çeşitliliğiyle yenilenerek 50 under 30 başlığıyla okurunun karşısındaydı. Kreatiften stratejiste, sosyal medya yöneticisinden yönetmene, illüstratörden veri uzmanına, medya planlamacıdan halkla ilişkiler uzmanına ve daha nicelerine uzanan bir skalada, sektörün 30 yaş altındaki 50 yetenekli ismini bir araya getirdiğimiz seçki yılın en çok okunan üçüncü haberi.

4. En yaratıcı 50

Türkiye’nin 2019’da yaratıcılık karnesi en kabarık isimlerini buluşturduğumuz En Yaratıcı 50, bu sene en çok okunan 10 haber arasında dördüncü sırada.

5. Dünyanın en değerli 100 markası açıklandı

MediaCat’te bu yılın en çok okunan beşinci haberi WPP ve Kantar tarafından hazırlanan 2020 Brandz Top 100 Global Markalar listesi oldu. Bloomberg piyasa verileriyle birlikte dünya genelinde 3,8 milyon kişiden elde edilen tüketici içgörülerinin analiz edildiği çalışmada zirve Amazon’undu.

6. Coronavirus sonrası reklamcılık

Koşullar dünyayı ve alışkanlıkları değişime zorlarken tüm sektörler gibi reklamcılık da süreçten payına düşeni alacak. Coronavirus sonrası reklamcılığa dair öngörülerini okurlarımızla paylaşan 4129Grey CEO’su Alemşah Öztürk’ün imzasını taşıyan Coronavirus Sonrası Reklamcılık yılın en çok okunan altıncı haberi.

7. Cumhuriyet kaç kere ilan edildi?

Sabancı Holding’in başrolünde Timuçin Esen ile yayınladığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı reklamı #BizBuCumhuriyeteAşığız, MediaCat’te yılın en çok okunanları arasına girmeyi başardı. “Cumhuriyet kaç kere ilan edildi bilir misiniz?” sorusunun Cumhuriyet ile gelen kazanımların yaşamımızdaki yansımalarıyla yanıt bulduğu reklam filmi Alametifarika imzası taşıyor.

8. Influencer’lar ve davranışsal dönüşüm

“Doğru soru hangi influencer ile çalışayım değil, hangi alt-kültür kümelerinde yayılmak istiyorum; bu kümelerdeki bağlantılı davranışlar, semboller, kimlik sinyalleri nelerdir ve son olarak bu kümelerdeki hangi influencer’lar benim için faydalı olabilir olmalı” diyen İhsan Özçıtak’ın MediaCat için kaleme aldığı köşeyazısı Influencer’lar ve davranışsal dönüşüm, MediaCat’te yılın en çok okunan sekizinci haberi.

9. Sahibinden.com 20 yaşında

Sahibinden.com’un 20’nci yılı için hazırlanan #20yıldırsahibindencom reklamı yılın en çok okunan haberlerinden biri olmayı başardı. 20 yıl önce çocuğunun üniversite hayaline kavuşması için otomobilini satmak zorunda kalan bir babanın onca yılın ardından yaşadığı mutluluğun anlatıldığı film reklam ajansı Rafineri imzasını taşıyor.

10. Passat’ı bulan Passat’ı alır

Bedava Passat sahibi olmanın hayalini kuranlar arasından kayak becerilerine güvenenleri İsveç’e davet eden Volkswagen İsveç’in The No Show Room adlı kampanyası MediaCat’te yılın en çok okunan okunanları arasındaki yerini aldı. Karla kaplı doğaya içinde bir Passat’ın olduğu aynalı bir showroom saklayan markanın, Passat’ı ilk bulana vermeyi vadettiği kampanyası Nord DDB imzası taşıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.