2020 İstanbul Olimpiyatları yolunda ilk adım

Mart ayında yapılacak Uluslararası Spor Zirvesi’ne Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın yanı sıra sporun fikir önderleri katılacak.

27.01.2013 - 15:01 | MediaCat

2020 İstanbul Olimpiyatları'na ilk adım

2020 İstanbul Olimpiyatları yolundaki ilk adım T.C Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşecek olan Uluslararası Spor Zirvesi’nde atılacak. 1 Mart 2013 tarihinde Point Hotel’de yapılacak olan zirvede 2020 Olimpiyatları’na aday olan İstanbul’un, “Medeniyetler ittifakı ve olimpiyat ruhuyla iki kıtayı buluşturuyor” mesajı verilecek.

Bu yıl ilki gerçekleşecek ve önümüzdeki yıllarda da devam edecek olan “Uluslararası Spor Zirvesi’nde”, İstanbul’un 2020 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapması başta olmak üzere, Türk sporunun markalaşma süreci, nasıl ivme kazanabileceği, olimpiyatların sosyo-ekonomik katma değeri konuları işlenecek.

Londra Olimpiyat Komitesi’nden Sir Keits Mills’in konuşmacı olarak katılacağı zirvede, Juventus Futbol Kulübü Spor Direktörü Fabio Paratici, Milan Futbol Kulübü CEO’su Adriano Galliani, Liverpool Futbol Kulübü İcra Kurulu Başkanı Billy Hogan ve Galatasaray Spor Kulübü Teknik Direktörü Fatih Terim gibi sporun fikir önderleri de yer alacak.  Zirveye başta İngiltere ve İsviçre’den olmak üzere birçok yabancı gazeteci katılacak.

Genç Turizmciler Derneği tarafından düzenlenen Zirveye İstanbul Valiliği, Samsung, Point Hotel, Erikli, Linkline, Atolye, The Sharplabel, Maidens Tower Media gibi kurum ve kuruluşlar  destek veriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.