18. Altın Pusula kazananları belli oldu

Etkinliğin Büyük Ödül'ü Troya Yılı'na verildi.

30.04.2019 - 14:29 | Gönül Hadımlı

19. Altın Pusula kazananları belli oldu

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nin kazananları belirlendi. TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş’ın belirttiğine göre, bu yıl Altın Pusula’ya katılan proje sayısı 21 ana ve 27 alt kategori olmak üzere 300’e ulaştı ve projelerden 50’si ödüle layık görüldü.

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin artışta olduğunu vurgulayan Karakaş, “Toplumsal sorunlarda iletişimin gücüyle farkındalık yaratıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde gözle görülür bir artış var. Bizler insanların hayatına dokunan, sürdürülebilirliği olan, topluma, dünyaya değer katan işler yapıyoruz” dedi ve ekledi:

“Çok değerli yöneticilerimize ve meslektaşlarımıza iletişim sektörüne katkıları için bir kez daha teşekkür ederiz. 18. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler ödüllerinin sahiplerini kutluyoruz ve başarılı halkla ilişkiler faaliyetlerinin ve sektörümüze katkılarının devamını diliyoruz.”

Büyük Ödül Troya Yılı’na

Altın Pusula Halka İlişkiler Ödülleri’nde bu yıl Büyük Ödül’ün kazananı, 2018 Troya Yılı için gerçekleştirilen iletişim çalışmalarıyla Çanakkale Valiliği ve Proje Geliştirme Merkezi (PGM) oldu.

Çok mutlu ve gururlu olduklarını belirten Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, TÜHİD ailesine, Altın Pusula jüri üyelerine, çalışanlarına ve iletişim çalışmalarını yürüten PGM’ye teşekkürlerini sundu. 2018’in Troya Yılı olması için çok çaba harcadıklarını beyan eden Tavlı, çabaları sonucunda Troya’nın Anadolu’nun kadim bir değeri olarak dünyaya tanıtılması için Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığınca 2018’in Troya Yılı ilan edildiğini belirtti ve ekledi: “Bizi başarıya götüren en önemli unsur köklerimize sahip çıkan ve Troya Yılı’nı bir iş gibi değil, bir gönül borcu olarak görerek emek harcayan paydaşlarımız oldu.”

Troya Yılı’nın Türkiye’nin tanıtımına da katkı sağladığının altını çizen Tavlı, “Yıl boyunca düzenlediğimiz etkinliklerde Troya Yılı’nı vurguladık, hâlâ devam ettirdiğimiz, ‘2018 Yılında, Anadolu’nun Kadim Değeri Troya Topraklarında, Çanakkale’de Buluşuyoruz’ söylemimizle Troya Yılı devam ediyor. Herkesi Çanakkale’ye davet ediyoruz” dedi.

TÜHİD’e, Altın Pusula jüri üyeleri, çalışanlarına ve Çanakkale Valisi Sayın Orhan Tavlı’ya teşekkürlerini ileten PGM Genel Müdürü Aşkım Ergün ise, “PGM Ailesi olarak bir işten öte bir gönüllülük projesi gibi gördüğümüz 2018 Troya Yılı’nın büyük ödüle layık görülmesinden onur duyuyoruz” dedi. Troya Yılı’nın tüm iletişim çalışmalarını yürüttüklerini belirten Ergün, bu başarının sebebini tüm süreci güzel bir işbirliğinde yürütmeleri olduğunu vurgulayarak, “Global ve ulusal basın mensuplarını, kanaat önderlerini Troya’da ağırladık. Troya Yılı için özel olarak kurulan 2018 Troya Yılı İcra Kurulu ve Koordinasyon Merkezi çalışanlarının yardımıyla Troya’nın, dünyanın yedi kıtasına yayılmış olan uluslararası bilinirliğini güçlü bir iletişim aracı olarak konumlandırdık” dedi.

Kendisi Troya Yılı’nı Türkiye’ye ödenecek bir gönül borcu olarak gördüklerini belirterek, bu sebeple de Troya Yılı kapsamındaki tüm çalışmaları sürdürülebilir faaliyetler olarak yürüttüklerini söyledi.

18. Altın Pusula Halka İlişkiler Ödülleri’nin tüm kazananlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.