MediaCat

Kerem Kanık’a göre 2015’in en iyileri

Sektörün önde gelenleri 2015’in en yaratıcı işlerini seçiyor.

Kerem Kanık’a göre 2015’in en iyileri

2013 yılından bu yana sürdürdüğümüz, sektörünün önde gelen isimlerine -mecra gözetmeksizin- yılın kendileri için favori reklamlarını sorduğumuz “Yılın en iyi reklamları” serimiz, Punch Kurucu ve Kreatif Direktörü Ali Musa Paça, Lowe Istanbul ECD’si Emrah Akay ve Serdesin Baş Fikir Esnafı ve Patronu Serhat Bayram‘ın ardından Titrifikir Kurucu Ortağı Kerem Kanık ile devam ediyor.

İşte Kerem Kanık’a göre, gerekçeleriyle, 2015’in en iyi kampanyaları…

TEB Kobi Bankacılığı: Fabrika

Metafor, her ne kadar reklamcı için hikâye anlatımını rahatlatan bir yöntem olsa da, o hikâyenin izleyici tarafından anlaşılmasını da bazen zorlaştırabiliyor. TEB için hazırlanan Kobi Bankacılığı reklamı gerek sinematografik açıdan gerekse yalın anlatımıyla olağanüstü bir akılda kalıcılığa sahip.

Bir reklam filminin en büyük mirası, akılda bıraktığı sağlam bir görseldir. Bir adam, elinde tuttuğu bir halat ile fabrikasını çekerek taşıyor. Daha ilginç bir görüntü olabilir miydi bilmiyorum ancak bu bile reklamı hatırlanır kılmak ve kobilerin yükünü izleyiciye hissettirmek açısından oldukça başarılı bir metafor.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.