2013’ün en iyi beş markalı tweet’i

Geçen yılın en etkileyici Twitter kullanımına imza atan markaları.

29.12.2013 - 08:57 | Haluk Kasarcı

Bu yıl 7’inci yaşını kutlayan JackDorsey’nin pek kıymetli (hisse senedi bedeli 73,25$) evladı Twitter 2013’te bir kez daha markalar için eşzamanlı pazarlama faaliyetlerinde fark yaratan mecra olarak dikkat çekti. Markaların tüketicilere en kolay dokunabildikleri mecrada bu yıl da birbirinden değerli etkileşim hikâyelerine imza atıldı. Sosyal CRM’den, buzz yaratan esprilere uzanan listede yer alan markalar ve yıla damgasını vuran aktiviteleri ise şöyle.

DiGiorno Pizza

Bu yılın en etkileyici televizyon programlarından biri hiç şüphesiz NBC’ye 18 milyonun üzerinde izleyici getiren The Sound of Music Live! isimli programdı. NBC Aynı adlı Broadway müzikalinin canlı performansını izleyicilerine aktarırken müzikalin başkişisi Maria vonTrapp’i canlandıran country şarkıcısı CarrieUnderwood’un performansı sosyal medyada çok konuşulmuştu. Sesi beğenilse de oyunculuğu donuk ve bazen gülünç bulunan Underwood’un durumunu fırsata çevirense Nestlé markalarından DiGiorno Pizza’ydı. Marka, ajansı Resource’un eğlenceli tweet’leriyle etkileyici bir buzz yaratma performansına imza attı.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz. Kaynak: Adweek

1 2 3 4 5

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.