MediaCat

2013’te en çok izlenen 5 viral reklam

Yılın en çok paylaşılan yerli viralleri…

2013’te en çok izlenen 5 viral reklam

2013 yılında pazarlamanın sınırlarının daha bir silikleştiğine, reklamın pazarlama dışı iletişime daha çok sızdığına tanıklık ettik. Bu bağlamda, 2013’ü dijital açıdan incelerken viral videolara yer vermemek olmazdı. Aşağıda 2013’ün ‘en viral’ beş videosunu derledik.

YALIN – KEYFİ YOLUNDA, AŞKI SONUNDA

Cornetto, 2013 yılında ‘Aşktan Hikâyeler’ kampanyası kapsamında,gençlere aşk konusunda ilham vermek amacı ile aşk temalı dört adet kısa film çekti. Türkiye’de çekilecek ‘Güzel ile Saf’ isimli film için Yalın’la anlaşıldı. Yalın, film için ‘Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda’ isimli film müziğini hazırlamanın yanı sıra, filmde aşk tanrısını canlandırdı.

Yalın’ın şarkısı gençler tarafından çok beğenildi.Film, kampanya süresince 30 milyon kez izlendi. Markalı içerik, kampanyadan sonra da hedef kitle tarafından tüketilmeye devam etti.Elde ettiği başarıdan sonra iTunes’da satılmaya başlanan şarkı ilk gündenen çok indirilenlerin ilk sırasına yerleşti. Bu şekilde proje kendi kendini finanse eden bir kampanya haline geldi.

[youtube]http://youtu.be/xEb87JQ9CKQ[/youtube]

Reklamveren: Unilever
Ajans: Mindshare

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.