2013’te medyaya damgasını vuran 10 olay

Gündemi şekillendirmede öne çıkan olayların basın yansımalarını sizler için derledik.

17.12.2013 - 14:27 | Alev Kaynak

Gündemi şekillendirmede öne çıkan olayların basın yansımalarını sizler için derledik.

2013 yılı Türkiye’si medya açısından önemli gelişmelere ve sorgulamalara sahne oldu. Yeni medya patronları koltuklarında yerlerini alırken, merkez ve paralel medyaların haritası yeniden çizildi; hiyerarşik olmayan, katılımcı örgütlenme yapısıyla sosyal medyanın yükselişi ise kuşkusuz 2013’e damgasını vurdu. Gündemi şekillendirmede öne çıkan olayların yazılı ve görsel basındaki yansımalarını hem hafızaları tazelemek hem de gelecekte bir arşiv hizmeti görmesi açısından sizler için derledik.

Milliyet’ten iki gazetecilik başarısı

2013’ün Şubat ayı, politika ve medya gündeminde öne çıkan iki gelişmeye sahne oldu: ABD Başkanı Barack Obama ile yapılan röportaj ve PKK lideri Abdullah Öcalan’la İmralı’da yürütülen görüşmelerin medyaya sızması. Her ikisi de Milliyet gazetesi tarafından gerçekleştirildi. Gazetenin Washington muhabiri Pınar Ersoy Obama’yla Suriye krizi başta olmak üzere Ortadoğu ve Kürt sorunlarının aralarında bulunduğu birçok başlığı masaya yatırırken, Namık Durukan tarafından hazırlanan İmralı haberiyse BDP’den Pervin Buldan, Sırrı Süreyya Önder ve Altan Tan’ın Öcalan’ı ziyaretlerinde PKK’nın çekilme takviminden başkanlık sistemine kadar birçok şeyin konuşulduğu bir tutanağı gün ışığına çıkardı.

2013'de medyaya damgasını vuran 10 olay

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.