MediaCat

2012’de iş dünyasında öne çıkan isimler

MTM yıl boyunca yayınlanan tüm haberleri inceleyerek iş dünyasının lider isimlerini ortaya koydu.

2012’de iş dünyasında öne çıkan isimler

Manşet fotoğrafı: Ali Koç

 

2012’de iş dünyasında öne çıkan isimler kimler oldu? Medyada en fazla hangi iş insanı yer aldı? Medya Takip Merkezi (MTM) yıl boyunca yayınlanan tüm haberleri inceleyerek iş dünyasının lider isimlerini ortaya koydu.

En çok konuşulan iş insanları listesinde ilk on isim 2012 yılında, bir önceki yıla göre yarı yarıya yenilendi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Acıbadem Holding Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç ve IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen ilk on arasına 2012 yılında dahil olan isimler olurken, listeye girebilen tek iş kadını, 2011 yılında olduğu gibi Güler Sabancı oldu.

Rapora göre, yılın en çok konuşulan ve şirketlerini konuşturan iş adamları ve üst düzey yöneticileri arasında ilk sırayı Ali Ağaoğlu aldı. Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nu takip eden isim, listedeki tek iş kadını olan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı oldu. 2012’nin medyada en fazla yer bulan diğer ismi ise Aydın Doğan’dı.

Yılın en çok konuşulan iş insanları şöyle sıralandı:

Yılın en çok konuşulan iş insanları
Yılın en çok konuşulan iş insanları

 

İş dünyasında toplumsal çalışmalarıyla ön planda olan iş insanları

Şirket yöneticiliklerinin yanısıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaparak toplumsal sorumlulukları üstlenen iş insanları listesinde, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş geçen yılın listesindeki yerlerini korudular. Medya Takip Merkezi’nin raporunda, diğer isimler ise şu şekilde sıralandı:

Toplumsal çalışmalarıyla ön planda olan iş insanları
Toplumsal çalışmalarıyla ön planda olan iş insanları

 

Kadınlar iş dünyasında arka planda

Rapora göre, iş insanları listesinde yer alan tek kadın Güler Sabancı olurken, en çok habere konu olan 10 işadamı yaklaşık elli bin haberle sıralamada yer alırken, ilk on iş kadını listesinde yer alan iş kadınlarının toplam haber sayısı ise 19 binde kaldı.

2012’de medyanın en çok yer verdiği iş kadınlarına bakıldığında, ilk sıradaki Güler Sabancı’nın ardından, Akbank Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Suzan Sabancı Dinçer geldi. Yıl içerisinde Türk-İngiliz İş Konseyi’ne tekrar başkan seçilmesi ile medyada adından en fazla söz ettiren Sabancı Dinçer, Britanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi yönünde yapmış olduğu katkılardan dolayı Kraliçe II. Elizabeth’in kendisine verdiği nişan ile de gündeme geldi.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, yılın en çok konuşulan bir diğer iş kadını oldu. Kocabaş’ın medyaya en fazla konu olan haberleri arasında, Turkcell’in yeni kurumsal servisleri ve diğer kuruluşlarla yaptığı işbirlikleri yer aldı.

MTM’nin verileriyle yılın en çok konuşulan ve şirketlerini konuşturan iş insanları sıralamaları ise şöyle:

Yılın en çok konuşulan iş kadınları
Yılın en çok konuşulan iş kadınları

 

Yılın en çok konuşulan iş adamları
Yılın en çok konuşulan iş adamları

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.