MediaCat

2011’de en çok izlenen viral videolar

Visible Measures 2011’in 2. Çeyreğinde tercih temelli (choice-based) video reklamcığı performansıyla ilgili bir rapor yayınladı.

2011’de en çok izlenen viral videolar

Visible Measures 2011’in 2. Çeyreğinde tercih temelli (choice-based) video reklamcığı performansıyla ilgili bir rapor yayınladı. Bu rapora göre insanlar artık online mecralarda reklamları izlemeyi tercih ediyorlar hem de her zamankinden daha da fazla. Bu yılın 2. çeyreğinde geçen seneye göre yüzde 15 oranında artışla, insanlar yaklaşık 600 milyon defa online reklam izlediler.

En Çok İzlenen viral kampanyalar

2011’in 2. çeyreğinde, T-Mobile’ın İngiltere’deki kraliyet düğününü ele alarak hazırladığı reklam kampanyası toplam 26.2 milyon kere izlenerek listenin başında yer aldı. Kampanya online mecralarda yayınlandıktan sadece 2 gün sonra 3 milyon insan tarafından izlenmişti. Kraliyet Düğününün olduğu gün ise 2.1 milyon izleyici tarafından tıklanan video beklendiği gibi en çok İngiltere’de popüler oldu. Video izleyicilerinin yüzde 35’i İngiltere’den yüzde 20’si ise A.B.D’dendi.

Online reklamı en çok izlenen 5 marka

T-Mobile viral video yayınlayan markalar arasında da liderliğini sürdürüyor. Bunun tek sebebi kraliyet düğününü konu alan videosu değil. T- Mobile’in hazırladığı Angry Birds, T-Mobile Dance, Welcome Back gibi diğer viral videolarında online mecralarda çok izlenmesi. T-Mobile’ı, bu kategoride Lady Gaga, Justin Bieber, Dan Savage gibi ünlü isimlerle işbirliği yapan Google takip ediyor.

Online reklamı en çok tıklanan 5 sektör

Visual Measeures raporunda hangi sektörlerin viral kampanyalarda daha etkin olduğunu da gösteriyor. Evian, Diet Pepsi, Red Bull ve Perrier gibi içecek markaları sayesinde içecek sektörü viral kampanyalara damgasını vuran sektör olmuş. Bu sektöre ait viral kampanyalar toplam 63.5 milyon kere tıklanmış.

 

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.