2010 yılının en popüler iş adamı kim?

Medya Takip Merkezi (MTM)’nin gelenekselleşen araştırması, 2010’da iş dünyasında en çok gündeme gelen...

23.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi (MTM)’nin gelenekselleşen araştırması, 2010’da iş dünyasında en çok gündeme gelen iş adamlarını belirledi. Rapora göre, yılın en popüler iş adamı ünvanını TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu aldı.

Her gün yüzlerce gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinin izlenerek, tüm haberlerin analiz edildiği araştırmada bu yıl ikinci sırada ise TÜSİAD’ın yeni başkanı Ümit Boyner yer aldı. Geçtiğimiz yıl iş dünyasının en çok konuşulan ismi olan, TÜSİAD eski başkanı ve Doğan Holding Yönetim Kurulu üyesi Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın, bu yıl iş dünyasının en medyatik ilk 10 ismi arasında yer almadığı görüldü.

Koç Holding’in Yönetim Kurulu Şeref Başkanı Rahmi Koç, geçtiğimiz yıl listede ikinci sırada yer alırken, 2010 yılında ise yedinci sıraya geriledi. 2009 yılının en çok konuşulan üçüncü ismi olan Sabancı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 2010 yılında ise dokuzuncu sıraya yerleşti.

Bu yıl medyadaki görünürlüğü yüzde 75 artan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ve popülaritesi yüzde 54 oranında yükseliş gösteren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu,  listenin yukarılarında yer aldılar. Yılın en çok ilgi gören bir diğer ismi de, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince oldu.
 

Bu yıl medyadaki görünürlüğü yüzde 75 artan İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ve popüleritesi yüzde 54 oranında yükseliş gösteren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu,  listenin yukarılarında yer aldılar. Yılın en çok ilgi gören bir diğer ismi de, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.