2009’un en medyatik ünlüleri belirlendi

Medya Takip Merkezi’nin her yıl hazırladığı ve şov dünyasının en popüler isimlerinin belirlendiği basın araştırmasının 2009 yılı sonuçları açıklandı...

28.12.2009 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi’nin her yıl hazırladığı ve şov dünyasının en popüler isimlerinin belirlendiği basın araştırmasının 2009 yılı sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre, yılın en popüler ismi sürpriz bir isim oldu. İşte detaylar…

Medya Takip Merkezi (MTM), her yıl olduğu gibi bu yıl da şov dünyasının nabzını tutmaya devam ediyor. MTM’nin gelenekselleşen araştırması, 2009’da şov dünyasında en çok gündeme gelen isimlerini ortaya koydu. Araştırmaya göre, yılın en popüler ismi, sürpriz bir çıkışla Hadise oldu. Eurovision’da Türkiye’yi temsil etmesiyle bir anda yıldızı parlayan Hadise, çeşitli konserler ve oynadığı reklam filmleriyle, yıl boyunca dikkatleri üzerine çekti. 

Medya Takip Merkezi Genel Müdürü Halef Remzi Vayıs, her gün 1700’ü aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesini takip ederek, medyada yer alan tüm konuları uzman editörlerce analiz ettiklerini söyledi. Vayıs, bu yıl şov dünyası özelindeki araştırmanın sürpriz sonuçlar çıkardığını belirterek, Hadise’nin yıllardır şov dünyasının Top 10 listesinde ilk sıralarda yer alan Sezen Aksu ve Hülya Avşar’ı geride bıraktığını dile getirdi. Vayıs, bu yıl medyanın en gözde isimleri listesindeki diğer yeni konukların, Deniz Seki, Ajda Pekkan, Okan Bayülgen ve Acun Ilıcalı olduğunu söyledi.

Medya raporuna göre, geçen yıl medyada görünürlük anlamında Top 10 listesinde yer alan Tarkan, Bülent Ersoy, Gülben Ergen, Seda Sayan ve Beyazıt Öztürk gibi sanatçılar, bu yıl listeye giremedi.

 

Kaynak: medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.