2008 Kurumlar Vergisi rekortmeni belli oldu

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın, 2008 yılı kurumlar vergisi beyannamelerini değerlendirilmesi sonucunda, Türkiye genelinde...

11.05.2009 - 15:20 | MediaCat

675 milyon 781 bin TL Kurumlar Vergisi matrahı ile Turkcell, “2008 Kurumlar Vergisi” rekortmeni oldu. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv sonuçtan gurur duyduğunu belirterek, “Ülkemize kaynak yaratmaya devam ediyoruz” dedi.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın, 2008 yılı kurumlar vergisi beyannamelerini değerlendirilmesi sonucunda, Türkiye genelinde en yüksek beyanda bulunan ilk 100 mükellef açıklandı. Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, ödediği 675 milyon 781 bin liralık vergiyle, 2008 yılı Türkiye Kurumlar Vergisi rekortmeni oldu. Turkcell’in ödediği bu tutar 2008 yılında ödenen toplam Kurumlar Vergisi’nin yüzde 4’ünü oluşturuyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv; “Devletimize en yüksek kurumlar vergisini ödüyor olmaktan gurur duyuyoruz. Bir taraftan artırarak sürdürdüğümüz yatırımlarımız, diğer taraftan yarattığımız vergi katkımızla Türkiye’nin Turkcell’i olmayı sürdürüyoruz. Bundan sonra da ülkemizin gelişimine katkı yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

2008 yılı vergilendirme dönemi için ülke genelinde 559 bin 914 mükellef kurumlar vergisi beyannamesi verirken bu beyannameler üzerinden 16,8 milyar lira kurumlar vergisi tahakkuk ettirildi. En yüksek kurumlar vergisi ödeyecek ilk 10 şirketin 7’sini bankalar oluştururken Turkcell’i Türk Telekom, Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Merkez Bankası, Akbank ve Halkbank izledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.