20 dolarlık ayakkabıya 600 dolar öder misiniz?

ABD'li ucuz ayakkabı zincirinden moda tutkunlarına yönelik bir sosyal deney.

29.11.2018 - 14:23 | Arzu Nilay Kocasu

20 dolarlık ayakkabıya 600 dolar öder misiniz?

Kaliteli bir ayakkabı için ne kadar ödemeye razı olursunuz? 600 dolar? Peki ya, aynı ayakkabıyı 20 dolara alabileceğinizi öğrenseydiniz, ne hissederdiniz?

ABD’li ucuz ayakkabı zinciri Footwear, piyasanın altında fiyatlardan satışa sunduğu ayakkabılarının ederlerinin çok daha üzerinde bir kaliteye sahip olduklarını anlatmak için bir oyun tertipledi. Santa Monica, Kaliforniya’da Palessi adında sözde bir lüks mağazası için lansman düzenleyen marka, moda influencer’larının da katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, fiyatları 20 ila 40 dolar olan ayakkabılarını 3 bin dolar gibi fahiş fiyatlardan satmayı başardı.

Markanın -belki de herhangi bir kasıt olmaksızın- tüketim toplumuna, alışveriş çılgınlığına ve gösterişe dair düşündürücü mesajlar verdiği tanıtım kampanyası vesilesiyle 20 dolarlık ayakkabılara 600 dolar veren moda meraklılarına paraları, Payless’ın “şaka”sının ortaya çıkmasının ardından, marka tarafından iade edildi.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.