2. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması sonuçlandı

Yarışmanın kazananları, ödüllerine 15 Kasım'da düzenlenen törenle kavuştu.

16.11.2017 - 12:25 | MediaCat

2. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması sonuçlandı

DenizBank ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliğiyle düzenlenen 2. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nın kazananları belli oldu.

15 Kasım tarihinde Raffles Otel’de düzenlenen ve sunuculuğunu Damla Sönmez’in üstlendiği törenle açıklanan sonuçlara göre, yarışmada senaryo dalında birincilik ödülünü alan isim “Kars’ı Unutma” adlı senaryosu ile Yakup Uygun oldu. Senaryo dalında ikinciliği Daire ile İsmail Doğan, üçüncülüğü ise Zehra ile Ceylan Vurgun elde etti.

Yeni yönetmenlere dikkat çekmeyi ve genç yönetmenleri gelecekte yeni üretimlerde bulunmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlayan ve yarışmaya bu yıl eklenen İlk Film kategorisinde ise birincilik ödülünü “Kaygı” ile Ceylan Özgün Özçelik aldı.

Senaryo kategorisinde birincilik ödülüne layık görülen Yakup Uygun, David Bourla’dan senaryo mentorluğu ve 30 bin TL kazanırken, ikincilik ödülünün sahibi olan İsmail Doğan 15 bin TL ve Onur Tükel’den senaryo danışmanlığı, üçüncülük ödülünü alan Ceylan Vurgun ise 10 bin TL’nin yanı sıra Yeşim Gökçe’den senaryo danışmanlığı kazandı. En İyi İlk Film ödülüne layık görülen Kaygı da 25 bin TL tutarındaki özel DenizBank ödülüne hak kazandı.

Gecede konuşan DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, TÜRSAK’ın senaryo yazımı konusunda amatör yazarları desteklemek üzere çok önemli bir misyon üstlendiğini ve banka olarak söz konusu projeye destek olmaktan mutlu olduklarını söyleyerek, DenizBank olarak Türk sinemasını her şeyi ile ileri taşıyacak bu işbirliğinin içinde olmaktan gurur duyduklarını belirtti. Bu yıl İlk Film kategorisinin de eklendiği yarışmaya yurtiçi ve yurtdışından toplam 478  başvurunun yapıldığını söyleyen Ateş, Türk sinemasına gönül veren yetenekleri, bu işi bir yol haritası dahilinde yapmaları yolunda destekleyeceklerinin altını çizerek, DenizBank olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da “Sanata evet” demeyi sürdüreceklerini söyledi.

Törende yaptığı konuşmasında senaryonun sinemadaki önemini vurgulayan TÜRSAK Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Yaşar, DenizBank ile birlikte imza attıkları bu projeyi diğerlerinden ayıran faktörün, ödül kazanan projelerin ulusal ve uluslararası düzeyde senaryo doktorluğu sağlanması olduğunu söyledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.