14. Araştırma Zirvesi’nde değişim tartışıldı

Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından bu yıl ondördüncüsü düzenlenen Araştırmacılar Zirvesi, 9 - 10 Mart 2011 tarihlerinde İstanbul Conrad Hotel’de yapıldı.

10.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından bu yıl ondördüncüsü düzenlenen Araştırmacılar Zirvesi, 9 – 10 Mart 2011 tarihlerinde  İstanbul Conrad Hotel’de yapıldı. 

9-10 Mart 2011 tarihlerinde Türkiye Araştırmalar Derneği tarafından düzenlenen zirvede bu yıl‘değişim’ tartışıldı.  İçişleri Bakanı Prof. Dr. Beşir Atalay’ın “Devlette Değişim”i anlattığı zirvede iki gün boyunca, her biri konusunda duayen 4 yabancı, 23 konuşmacı değişim konusunda tecrübelerini araştırma perspektifi ile paylaştı. Zirvenin moderatörlüğünü ise Dr. Fatoş Karahasan yaptı.

Zirvenin açılış konuşması yapan TÜAD Başkanı Ali Levent Orhun konuşmasında Derneğin çalışmalarını  dile getirdi.

SES ölçeği güncelleniyor

Orhun, SES ölçeğinde gelir etkisinin olmaması ve kullanımının zorluğu konusunda aldıkları geri bildirimler üzerine, RVD ile işbirliği içinde SES ölçeğinin güncelleştirilmesi  için gelir-meslek-eğitim faktörlerini ölçebilen, daha basit bir SES skalasının yeniden oluşturulmaya çalışıldığını aktardı. Konuşmasında, Derneğin eğitimli araştırmacı yetiştirmek amacıyla 2009 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde başlattıkları programı, 2010 yılında Galatasaray Üniversitesi, TAM- Toplumsal Araştırmalar Merkezi  bünyesinde devam ettiklerini belirtti.

Türkiye değişmeden yaşayamaz

İçişleri Bakanı Beşir Atalay 14. Araştırma Zirvesinde yaptığı konuşmada; artık 2000’li yıllara  gelindiğinde Türkiye’nin değişmeden yaşayamayacağını  daha iyi anlamış olduğunu ve de her şeye  uzak kalmış bir devlet yapımızın bulunduğunu belirtti.

İş dünyası değişimi konuştu

25. yıl plaketlerinin de sahiplerine takdim edildiği toplantıda ilk gün sırasıyla  ‘İş Dünyasında Değişim’ konusunda Vodafone CEO’su Serpil Timuray,  ‘Perakendede Değişim’ konusunda AMPD Başkanı ve TeknoSa Genel Müdürü Mehmet Nane, ‘Bir Bankacının Gözüyle: Neyi doğru yaptık? (2001-2011)’ konusunda YKB Genel Müdürü Tayfun Bayazıt, ‘Sağlık Sektörümde Değişim’ konusunda Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut  görüşlerini paylaştı.
Grey Türkiye CEO’su Alper Üner ve Grey İspanya CEO’su John Lynn de ortak yaptıkları sunumda reklamcılık sektörünün dinamiklerini aktardılar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.