13 Şubat’ta Twitter’da en çok konuşulan ilk 5 program

Kardeş Payı, yayınlandığı gün sosyal TV reytinglerine damgasını vurdu.

14.02.2014 - 15:00 | MediaCat

Star TV’nin yeni dizisi Kardeş Payı, geçtiğimiz Perşembe günü sosyal TV reytinglerine damgasını vurdu. Şefkat Tepe dünkü ikinciliğini korurken, Arkadaşım Hoşgeldin bir hafta öncesine göre iki sıra gerileyerek günü üçüncü kapattı.

Star’ın Ahmet Kural ve Murat Cemcir’li yeni dizisi Kardeş Payı yayına girdiği gün sosyal TV reytinglerinin tozunu attı ve birinci sıraya yerleşti. 9,078 kullanıcıya toplamda 10,372 tweet attırarak 5,757,906 kullanıcının Twitter akışında yerini aldı. Kullanıcılar yayın saatini ‘zaman resmen geçmiyor’ diyerek iple çekerken “bu akşam 22.45’ten sonra beni araman #kardespayi izliyorum dünyadan baglarimi kopariyorum” mesajını paylaştılar. Kardeş Payı’na içerik üreten sosyal TV izleyicilerinin yüzde 34’ü aynı zamanda Arkadaşım Hoşgeldin içinde içerik üreterek ilerideki muhtemel rekabete göz kırptı. “Aynı saate konur mu yaa” diyerek tepki gösteren kullanıcılar, hem #arkadasimhosgeldin hem de #kardespayi hasteglerini arka arkaya ilk iki sıraya yerleştirdi. Dizi tepe noktasını 23.00’da 3,590 tweet ile yaparken izleyiciler diziye “kardeş payı çok iyi olmuş ya” diyerek onaylarını verdiler.

Şefkat Tepe hayranlarının desteği ile ikinciliğini bugün de korudu ve 7,767 tweet alarak 2,286,531’lik yayılıma ulaştı. “Şefkat tepe dizisine atılan iftiralara dur diyelim” diyen hayranlar #ifadehürriyetimizengellenemez hastagini birinci sıraya taşıdılar. Sosyal Pencere’nin “’Çamur at iz kalsın’ lobisi şimdi de Şefkat Tepe’nin, 3 hafta önceki bölümünde yer alan ‘rüya sahnesini’ manipüle ediyor. #ŞefkatTepeBAHANE” tweet’i Top Tweet olurken, içerik üreten kullanıcıların %40’ı Şefkat Tepe için ilk defa klavye başına geçenlerdi.

Kanal D’nin sosyal TV izleyicisi arasında çok konuşulan Arkadaşım Hoşgeldin’i, Kardeş Payı’nın da etkisi ile geçen haftaki yerinden iki sıra gerileyerek Perşembe’yi üçüncü sırada kapattı. Yayına içerik üretenlerin yüzde 46’sı erkek, yüzde 54’ü kadındı ve atılan 6,683 tweet’in yüzde 50’si bu yayın için ilk defa içerik üretenler tarafından atıldı. Arkadaşım Hoşgeldin izleyicisi de Kardeş Payı ile ilgili tepkisini “Arkadaşım Hoşgeldin’le Kardeş Payı aynı gün olur mu ya” gibi benzer bir içerik ile paylaşırken, #kardespayi hastag’i dün akşam Arkadaşım Hoşgeldin izleyicisnin en çok kullandığı hastag oldu.

Muhteşem Yüzyıl hayranlarının dünkü bölümle ilgili heyecanları diziyi yayın gününün ertesinde de ilk beşe sokarak, dördüncü sıraya yerşeltirdi. Erdem OK’nin “Ve Muhteşem Yüzyıl dizisi 3 yıldır hedeflediği gayesine bugün ulaştı.. #SehzadeMustafayaVeda tweet’i Top Tweet olurken, sosyal TV izleyicisi “bu sahnesi sonrasi sehzade mustafanin bursadaki türbesi ziyaretçi akinina ugradi” diyerek işin gerçek hayattaki boyutuna dikkatleri çekti. Toplamda 5,241 tweet alan Muhteşem Yüzyıl, 2,350,177 kullancının Twitter akışında gözüktü.

Kurtlar Vadisi Pusu’da yeni dizinin şerefine sosyal TV reyting düşüşünden payını aldı ve yayın gününü beşinci sırada bitirdi. “bugün günlerden kurtlar vadisi pusu” diyerek paylaşımlarına başlayan kullanıcılar, Cahit’in Polat’ı vurması ile #polatcahit hastagini birinci sıraya yükseltti. “Polat Alemdar yine vuruldu” diyerek paylaşıma başlayan hayranlar “bayadır kurşun yemiyordu zaten özlemiştir” yazarak devam etti. Toplamda 2,882 tweet alan dizi, 1,141,856 kullanıcıya ulaştı.

* Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak 13 Şubat 2014 gününün Twitter verileri üzerinden Kimola Analytics tarafından oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.