13. Araştırma Zirvesi tamamlandı

Araştırmacıları ve araştırmaverenleri bir araya getiren sektörün tek platformu olan zirveye konuşmacı olarak katılan lider isimler, ‘Şimdi Ne olacak?’ ana konsepti...

10.03.2010 - 00:00 | MediaCat

Araştırmacıları ve araştırmaverenleri bir araya getiren sektörün tek platformu olan zirveye konuşmacı olarak katılan lider isimler, ‘Şimdi Ne olacak?’ ana konsepti çerçevesinde araştırma alanına etki eden değişimleri masaya yatırdı.

Değişen tüketici davranışları, medya tüketim eğilimleri ve hatta medya; reklamverenin ezberini bozuyor, tüketiciye ulaşmak için yeni yollar keşfetmek zorunda bırakıyor. Bu noktada da ‘araştırmanın gücü’ devreye giriyor. Kafalarda oluşan yeni sorulara yanıt bulmak için reklamverenler araştırmaya sarılıyor. 2009’da tüm bu değişimlere bir de ekonomik kriz eklenince bildik kalıplar temelinden sarsıldı ve herkes aynı soruyu sordu: Şimdi ne olacak?

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin her yıl hayata geçirdiği Araştırma Zirvesi, bu yıl 9-10 Mart 2010 tarihlerinde Conrad Hotel’de düzenlendi. Alanında birbirinden başarılı isimlere ve liderlere ev sahipliği yapan 13. Araştırma Zirvesi’nde; yaşanan ekonomik kriz ile değişen dünya ve tüketici davranışları, dijital dünyanın pazarlamaya açtığı kapıları, dijital pazarlama trendlerini, dünyanın çalkalandığı finansal krizde, finansal servislerde yeni düzeni, hızlı tüketim ürünleri sektöründe değişen tüketici profillerini, küresel krizin sağlık poltikalarına etkileri, genç iletişim ve pazarlama ile geleceğin müşterileri ve sadık tüketicileri ve global değişimler masaya yatırıldı.

Zirve, Türkiye Araştırmacılar Derneği Başkanı Temel Aksoy ve Turkcell AŞ Kurumsal İletişim ve İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler’in açılış konuşmasıyla başladı. Koray Öztürkler, zirvenin de ana konsepti olan ‘Şimdi Ne Olacak?’ çerçevesinde konuşmasını gerçekleştirdi.

İki gün boyunca alanında lider konuşmacılar; ‘Dijital Pazarlama’, ‘Finansal Servisler’, ‘FMCG’  ‘Sağlık’, ‘Genç İletişim ve Pazarlama’ panellerinde bilgi birikimi ve deneyimlerini yaşadığımız ekonomik durgunluktan ne öğrendiği, önümüzdeki dönemi nasıl gördüğü, pazarlarda ve tüketicide ne tür kalıcı değişiklikler gördüğü konuları üzerine yoğunlaşarak katılımcılara aktardı. Özel konular ve konuklarla ekonomik perspektifler ve başarı hikayeleri paylaşıldı.

Zirvede konuşmacı olarak yer alan isimler ise  şöyleydi:
Babür Çelebi; Doğan Online- CEO,
Dr. Ramazan Demir; Türk Telekom –Strateji ve İş Geliştirme Başkanı,
Arzu Ünal; Young & Rubicam Reklamevi -Ajans Başkanı,
Ali Fuat Erbil; Garanti Bankası- Genel Müdür Yardımcısı,
Ömer Kayalıoğlu; HSBC Bank- İletişim Başkanı,
Galip Tözge- Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı,
Asaf Savaş Akat; Bilgi Üniversitesi -Öğretim Üyesi,
Dilek Başarır;  Efes Pilsen Türkiye, Pazarlama Direktörü,
Zeynep Yalım Uzun; Unilever, Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi,
İçim Er; Eczacıbaşı İpek Kağıt – Pazarlama Direktörü,
Yılmaz Yılmaz; Koton- Yönetim Kurulu Başkanı,
Dr. Ahmet Paksoy; İDO Genel Müdür,
Prof. Dr. Yılmaz Esmer- Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi,
Dr. Hasan Kuş, MA; Anadolu Sağlık Merkezi -Genel Direktör,
Güldem Berkman; Novartis Ülke Başkanı İlaç Sektörü Genel Müdürü,
Serhat Gürcü; Youth Rebuplic Yönetici Ortak,
Burçin Ergünt; Ping-Yönetici Ortak,
Alemşah Öztürk; 41? 29! Ajans Başkanı,
Beyza Ergen; Coca-Cola Türkiye Bölgesi – Pazarlama Direktörü,
Levent Erden; Euro RSCG Türkiye, CEO
Zirve Moderasyon: Yrd. Doç. Dr. Fatoş Karahasan Bilgi Üniversitesi / Milliyet Gazetesi

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin düzenlediği Araştırma Zirvesi, araştırmaya konu olan ve araştırma gerçekleştiren her konuda sektörün birikimini zenginleştirecek tartışmalara uygun bir platform yaratıyor. Araştırma Zirvesi; katılımcıların belirlenen tema etrafında, özellikle araştırma perspektifinden önemli kazanımlar edinmesi, kendi sektör ve kurumlarının karar alma sürecinde araştırmaya dair yeni ufuklar kazanmasını, araştırma gerçekleştiren kurumlarla araştırma hizmeti alanlar arasında etkileşim ortamı yaratmayı hedefliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.