“Ustalık Hükümeti”nin ilk çeyrek medya karnesi yayınlandı

Ajans Press, 2012 yılının ilk üç ayındaki medya yansımalarını karşılaştırarak yayınladı.

02.04.2012 - 00:00 | MediaCat

Başbakan Erdoğan’ın "Ustalık Dönemi" olarak nitelendirdiği 3. dönemin, yani 61. Cumhuriyet Hükümetinin Bakanlar Kurulunun 2012 yılının üç aylık medya karnesi Ajans Press tarafından açıklandı.

Geçtiğimiz yılın son altı aylık medya performanslarını açıklayan Ajans Press, 2012 yılının ilk üç ayındaki medya yansımalarını karşılaştırarak yayınladı.

Başbakan medya karnesinde de lider

3 ay önce açıklanan Ustalık Hükümeti medya performanslarına bakıldığında ilk üç sırada bir değişiklik olmazken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 34 bin 297 haberle kabinenin yine lideri oldu. İkinci sırada Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yer alırken, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ise üçüncü sırada yer aldı. 

Bakan Kılıç fark attı

2012 yılının ilk üç aylık Ustalık Hükümeti medya performans karnesinde en fazla haber artışı gösteren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç oldu. Bakan Kılıç, geçtiğimiz medya performansında 13. sırada yer alırken ilk üç aylık performansında listede 4. sırada yer aldı. Yine en çok yükselme gösteren Adalet Bakanı Sadullah Ergin ikinci olurken, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker haber sıralamasında en çok yükselen üçüncü bakan oldu.  

Bakan Ergün 10 sıra birden geriledi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün haber sıralamasında geçtiğimiz sene altı aylık medya performansına bakarak 10 sıra birden gerilerken, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek 8 sıra, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ise 6 sıra gerileyerek haber sıralamasında en çok düşüş yaşayan bakan oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.