“Telekomünikasyon son 20 yılda dünyayı en çok etkileyen sektör oldu”

Türk Telekom, kurumsal müşterileri ile bir araya geldiği “Global Rekabette Ortak Hedeflere” etkinliğinde, dünyanın en etkili iş liderleri arasında gösterilen Coca Cola CEO’su Muhtar Kent’i ağırladı.

10.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Türk Telekom, kurumsal müşterileri ile bir araya geldiği “Global Rekabette Ortak Hedeflere” etkinliğinde, dünyanın en etkili iş liderleri arasında gösterilen Coca Cola CEO’su Muhtar Kent’i ağırladı. 800’ü aşkın katılımcının izlediği etkinlikte Muhtar Kent, dünyayı son 20 yılda en derinden etkileyen sektörün telekomünikasyon sektörü olduğuna işaret ederken, Türkiye’nin dünyada artan saygınlığına da vurgu yaptı.

Türk Telekom, “Global Rekabette Ortak Hedeflere” başlığı altında gerçekleştirdiği etkinlikte kurumsal müşterileriyle bir araya geldi. Türk Telekom yöneticilerini ve Türk Telekom’un iş ortaklarını buluşturan etkinliğin onur konuğu, dünyanın en etkili iş liderleri arasında gösterilen Coca Cola CEO’su Muhtar Kent oldu.

Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt’un ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte dünya ve Türkiye gündemi ile ilgili birçok konuda değerlendirmelerini paylaşan Muhtar Kent önemli tespitlerde bulundu. Telekomünikasyon sektörünün son 20 yılda dünyayı en çok etkileyen sektör olduğuna işaret eden Kent, küresel çapta ekonomik dalgalanmaların devam ettiğini, ancak iyimserliğini koruduğunu belirtti.

Türkiye’nin dünyada artan ağırlığına da işaret eden Muhtar Kent, görevi gereği dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunduğunu ve gittiği yerlerde Türkiye ile ilgili bilgilerin kendisine sorulduğunu ifade etti. Türkiye’nin kendileri için dünyanın en büyük 15 pazarı arasında yer aldığını da belirten Muhtar Kent, Türkiye’nin büyüme hızıyla Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Asya’nın gelişmiş ülkelerini de bıraktığını söyledi.

“Tüm dünya, tek pazar”

Etkinlikte yaptığı konuşmada rekabetin küresel boyutta iş dünyasını yönlendirdiğine dikkat çeken Türk Telekom CEO’su K. Gökhan Bozkurt, “Tüm dünya, artık tek bir pazar haline gelmiş durumda. Geleneksel iş yapma biçimleri hızla dönüşüyor. Müşterilerin deneyimleri ve dolayısıyla beklentileri değişiyor, şirketlerin de müşterilerine ulaşma ve onlara iletişim kurma yöntemlerini ve kanallarını sürekli güncellemeleri gerekiyor. Günümüz iş dünyasının ne kadar dinamik olduğu ise hepimizin her gün tanıklık ettiği bir gerçek. Bugün yenilikçi, rekabet şartlarına uyum sağlayan bir profilde ve kültürde iş yapma gereksinimi söz konusu. Bugün, bu konuda dünya ölçeğinde Türkiye adına gurur kaynağı olmuş, dünyaya bu konuda ders vermeyi başarmış bir ismi, Muhtar Kent’i de burada misafir etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Muhtar Kent’in konuşmacı olarak katıldığı etkinliği Türk Telekom yöneticileri ve Türk Telekom’un iş ortağı olan yaklaşık 530 firmadan 800’ü aşkın katılımcı izledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.