“Reklamda Mizah” ödülü Aygaz’ın oldu

Mizah Üretenler Derneği’nin düzenlediği 6. Mizah Ödülleri’nde “Reklamda Mizah” kategorisinde Aygaz “Tüpler Uzayda” adlı reklam filmi ile ödüle layık görüldü.

05.04.2011 - 00:00 | MediaCat

 

Mizah Üretenler Derneği’nin düzenlediği 6. Mizah Ödülleri’nde “Reklamda Mizah” kategorisinde Aygaz “Tüpler Uzayda” adlı reklam filmi ile ödüle layık görüldü.

50. yılını kutladığı 2011 yılında, Aygaz “Tüpler Uzayda” adlı reklam filmiyle Mizah Üretenler Derneği tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen Mizah Ödülleri’nde “Reklamda Mizah” kategorisinde ödüle layık görüldü. Uydu aracılığıyla hızlı sipariş olanağı sağlayan Aygaz Ekspres Sistemi’ni tanıtmak amacıyla hazırlanan ve Aygaz’ın tüpgaz siparişlerinde tüketicilere sunduğu avantajı esprili bir şekilde anlatan reklam filmi ödül almaya hak kazandı.

Aygaz’ın reklam filmi ile “Tüpler Uzayda”…

Aygaz Ekspres teknolojisini tüketiciye anlatma isteği doğrultusunda, Aygaz’ın reklam ajansı TBWAISTANBUL’un hazırladığı reklam kampanyası, Aygaz Ekspres sistemini çarpıcı biçimde ön plana çıkartmayı amaçladı. Filmde, uzay istasyonunda tamirat yapan astronotlarla, Aygaz servis görevlileri sürpriz bir şekilde karşılaşıyor ve aralarında esprili bir diyalog geçiyor. Astronotları Steven Waddington ve Allen Lidley adlı iki aktör; Aygaz Servis Görevlileri’ni ise dizi oyuncusu Şamil Kafkas ve müzik dünyasının DJ Fattish olarak tanıdığı Emrah Arslan canlandırıyor. Steven Waddington "Tudors" dizisinde Buckingham Dük’ü olarak ün yapmış, "Last of the Mohicans", "Sleepy Hollow" gibi büyük Hollywood projelerinde yer almış bir oyuncu… Allen Lidley de "Body of Lies" ve "How to Lose Friends" isimli filmlerde aldığı rollerle birçoklarının sevgisini kazanmış bir aktör… Reklam filminin görüntü yönetmenliğini geçen yıl birçok ödül alan bilim-kurgu filmi "Moon"dan Gary Shaw üsleniyor. Filmin genel seslendirmesini ise, ünlü oyuncu Özkan Uğur yapıyor.

Aygaz’a bu yılın üçüncü ödülü

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 4 Nisan tarihinde düzenlenen törende ödülü Aygaz adına Aygaz Pazarlama Direktörü Ercüment Polat, Tüplügaz Pazarlama Müdürü Burcu Cihan Işık ve Tüplügaz Pazarlama Sorumlusu Özge Ağar Uysal aldı.

Aygaz geçtiğimiz ay düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda ise otogaz reklam kampanyası ile “otomotiv ürünleri” kategorisinde “Gümüş Effie” ödülüne layık görülmüştü. Yine geçen ay, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl 14.’üncüsü düzenlenen ‘Geleneksel Tüketici Ödülleri’ kapsamında, ‘Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma’ Ödülü Aygaz’ın oldu. Aygaz, 50.yılı kapsamında farklı alanlardaki kampanya ve uygulamalarına devam edecek.

AYGAZ KÜNYE BİLGİLERİ

Reklamveren: AYGAZ
Tüplügaz Pazarlama Ekibi: Burcu Cihan Işık, Özge Ağar Uysal

AJANS KÜNYE BİLGİLERİ

Reklam Ajansı: TBWAISTANBUL
Kreatif Grup Ajans Başkan Yardımcısı: İlkay Gürpınar
Kreatif Direktör: Emre Kaplan
Yaratıcı Ekip: İlker Kayserilioğlu, Kerim Gürsel
Marka Grubu Ajans Başkan Yardımcısı: Burcu Özdemir
Marka Direktörü: Özlem Eren Hanoğlu
Marka Yönetici: Perihan Bozok
Stratejik Planlama Ajans Başkan Yardımcısı: Toygun Yılmazer
Stratejik Planlama: Maral Bezircioğlu
Ajans Prodüktörü: Elif Bilgin
Prodüksiyon Şirketi: Taxi Filmworks
Yönetmen: Uygar Kutlu
Post Prodüksiyon: ABT
Müzik: Emre Irmak
Medya Ajansı: Universal McCann
Kullanılan Mecralar: Televizyon, Basın, Outdoor, Radyo, İnternet, POP

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.