“Her Nefes Bir Enerji” projesiyle köy okulları aydınlanıyor

Zorlu Enerji’nin “Her Nefes Bir Enerji” sloganıyla internet üzerinden başlattığı kurumsal sorumluluk projesi, Türkiye'deki köy okullarının bir yıllık elektrik giderini karşılamayı sürdürüyor.

27.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Zorlu Enerji’nin “Her Nefes Bir Enerji” sloganıyla internet üzerinden başlattığı kurumsal sorumluluk projesi, Türkiye’deki köy okullarının bir yıllık elektrik giderini karşılamayı sürdürüyor. Bugüne kadar www.hernefesbirenerji.com sitesini toplam 93 ülkeden 46 bini aşkın kişi ziyaret ederken, toplanan sanal enerji miktarı ise 63 milyon Watt’a ulaştı.

Zorlu Enerji, bu miktarı enerjiye dönüştürerek, ilk aşamada Gözeler İlköğretim Okulu (Tunceli), Çıkrıklı İlköğretim Okulu (Erzurum), 70. Yıl İlköğretim Okulu (Kars), Beşkaya İlköğretim Okulu (Erzincan), İkizdere Yerelma İlköğretim Okulu (Rize),Sarıoğlan Alamettin Kasabası Şehit Er Eyüp Yabangülü İlköğretim Okulu (Kayseri) ile İbn-i Sina İlköğretim Okulu (Tunceli)’nun bir yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak. Projede, biriken nefeslere paralel olarak okul sayısı da artacak.

Projeye 93 ülkeden binlerce kişinin nefesleriyle destek vermesinin mutluluk verici olduğunu ifade eden Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Şebnem Erverdi, ‘‘Kısa sürede sitede biriken nefeslerle 7 okulun bir yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacağız. Amacımız, daha çok sayıda köy okulunun bu projeye dahil olması. Bu nedenle de herkesi siteyi ziyaret edip nefesleriyle projeyi desteklemeye çağırıyoruz’’ diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.