“ÇEVİR Bİ’ TOMBOW” kalem çevirme yarışması başlıyor

Kalemine güvenen gençler aranıyor!

19.09.2007 - 11:07 | MediaCat

Kalemine güvenen gençler aranıyor!

Japonya’nın en sevilen kalem markalarından Tombow’un düzenlediği kalem çevirme yarışması “Çevir Bi’ Tombow” start alıyor! Türkiye’deki gizli kalmış tüm kalem çevirme ustalarının yeteneklerini sergileyip kalem çevirme yıldızına dönüşmelerini sağlayacak yarışmaya başvurular 23 Eylül’de başlıyor.
“Çevir Bi’ Tombow” kalem çevirme yarışmasında kendilerini kanıtlamak isteyen yıldız adayları, www.cevirbitombow.com sitesine üye olduktan sonra, kalem çevirme hünerlerini sergiledikleri videoları 11 Kasım’a kadar siteye yükleyerek yarışmaya başvurabiliyor. Ayrıca katılımcılar sitede farklı teknikleri öğrenerek kendilerini geliştirirken, kalem çevirme ustalarından işin inceliklerini de öğrenebiliyor.

Yarışmacıları ilk olarak, web sitesinde videolarını izleyen ziyaretçiler oylayacak. Buradan alacakları puanlarla finale kalan yarışmacılar, 17 Kasım’daki final gecesinde jüri önünde Türkiye’nin en iyi kalem çeviricisi olmak ve özel ödüllere kavuşmak için ter dökecek. Dünya çapında derecelere sahip uluslararası kalem çevirme ustalarının da katılacağı gecede ayrıca “en komik”, “en yaratıcı” ve “en azimli” gibi farklı kategorilerde de ödüller verilecek.

www.cevirbitombow.com