“Ace the case” kazananları belli oldu

Uluslararası Denetim, Vergi ve Danışmanlık şirketi KPMG’nin Üniversiteli gençler arasında düzenlediği “Ace The Case” Vaka Çalışması Yarışması Finalleri 6-8 Nisan 2011 tarihleri arasında 19 ülkeden 76 finalistin (öğrenci) katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti.

21.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Uluslararası Denetim, Vergi ve Danışmanlık şirketi KPMG’nin Üniversiteli gençler arasında düzenlediği “Ace The Case” Vaka Çalışması Yarışması Finalleri 6-8 Nisan 2011 tarihleri arasında 19 ülkeden 76 finalistin (öğrenci) katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti. Yarışmanın sonucunda ABD’li öğrenci grubu birinci olurken, İsveç’li öğrenci grubu ise ikinci oldu. Yarışmaya katılan öğrenciler KPMG’nin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında dünya için vazgeçilmez olan su döngüsünün korunması için yapılan etkinliklere katıldı.

KPMG tarafından Dünya çapında üniversite öğrencileri arasında düzenlenen “Ace The Case” vaka çalışması yarışmasının finalleri bu yıl İstanbul’da gerçekleşti. 19 Ülkeden 76 öğrenci’nin katıldığı yarışmada Türkiyeyi Boğaziçi Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nden 4 öğrenci temsil etti.

İstanbul Conrad Otel’de 6-8 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleşen “Ace The Case” vaka çalışması yarışmasında dereceye giren öğrenciler 500 Euro degerinde seyahat çeki kazandı.

KPMG Türkiye İK Direktörü Seden Kundakçıoğlu yarışmanın amacıyla ilgili: “Biz KPMG ailesi olarak yetenekli öğrencilerin hızla küreselleşen iş çevrelerinde erkenden keşfedilerek iş yaşamına kazandırılmalarını bir zorunluluk olarak görüyoruz. KPMG’nin Uluslararası Vaka Çalışması yarışması öğrencilerin şirketlerin gerçek yaşamda karşılaştıkları problemlerle karşılaşmalarını sağlayarak kendilerini yöneticilerin yerine koymalarını amaçlıyor. Bu sorunlarla karşılaşan öğrenciler, sadece ülke bazında değil uluslararası çapta konuları düşünme kabiliyeti ve bakış açısı kazanıyor” dedi.

“Ace The Case” Vaka çalışması yarışmasının Türkiye ayağı geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan ve daha önce birbirini hiç tanımayan öğrencilerden oluşan ekipler, bir gün boyunca kendilerine verilen bir sorunun çözümü için çaba gösterdiler.

Yarışmaya katılan öğrencilere bir grup KPMG çalışanı danışmanlık yaparken KPMG yöneticilerinden oluşan bir hakem heyeti değerlendirmeyi gerçekleştirerek kazanan öğrencileri belirledi.

Yarışmanın finallerine katılan öğrenciler ayrıca KPMG’nin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında düzenlenen “Su döngüsü” etkinliğine katıldı.

“İstanbul’da düzenlenen finallere Avusturya , Brezilya, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Danimaka, Fransa, Almanya, İrlanda, Hindistan, Lüksemburg, Norveç, Rusya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Türkiye, İngiltere, A.B.D’den 76 öğrenci katıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.