‘Vitrin Tasarım Yarışması’ birinciliği Kiğılı’nın

İstanbul Shopping Fest kapsamında düzenlenen ve İstanbul’un belirli noktalarını vitrinleriyle süsleyen 23 markanın yarıştığı “vitrin tasarım yarışmasında” birincilik KİĞILI’nın oldu.

04.05.2011 - 00:00 | MediaCat

İstanbul Shopping Fest kapsamında düzenlenen ve İstanbul’un belirli noktalarını vitrinleriyle süsleyen 23 markanın yarıştığı “vitrin tasarım yarışmasında” birincilik KİĞILI’nın oldu.

18 Mart 2011 tarihinde başlayarak 40 gün 40 gece Alışveriş Festivali "İstanbul Shopping Fest" in en önemli sürprizlerinden biri de,İstanbul’un çeşitli cadde ve meydanlarında kurulacak ve ünlü tasarımcıların hazırlayacağı"İstanbul" temalı vitrinlerdi.SMS yoluyla belirlenecek ve en iyi üç tasarımın ödüllendirileceği yarışmada, merakla beklenen sonuçlar geçtiğimiz günlerde açıklandı. 23 ünlü markanın yarıştığı yarışmada Kiğılı vitrini, en yakın rakibine neredeyse 1,5 katı fark atarak birinci oldu.

Kiğılı, İSF Vitrininde İstanbul’un Simgelerinden Yola Çıktı

Kiğılı’nın İstanbul’un simgelerinden yola çıkarak hazırladığı vitrinini Ümit Ekrem Ergiri tasarladı. Hazırlık aşamasında eski İstanbul’un güzellikleri tek tek ele alınarak incelendi. Boğazın güzelliği, Topkapı Saray’ının büyüsü, gökyüzüne uzanan minareleriyle camiler, Kız Kulesi, Simitçiler, balıkçılar ve daha niceleri… Saymakla bitmeyen eski İstanbul’un güzellikleri, Kiğılı vitrininde hayat buldu. İstanbul’da ilkbaharın habercisi ve Gülhane Parkı ile Yıldız Saray’ını adeta bir renk cümbüşüne çeviren laleler, Kiğılı vitrinin de ilham kaynağı oldu. Ümit Ekrem Ergiri, hazırladığı tasarım hakkında düşüncelerini şöyle paylaşıyor; “Üç nesilden İstanbullu olarak, İstanbul’u İstanbul yapan her öğenin bendeki etkilerini Kiğılı vitrininde somut bir öğeye dönüştürdük. Bunda İstanbul’a olan sevgim her zaman önplandaydı.” Kiğılı’nın vitrinini hazırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirten Ergiri sözlerine şöyle devam ediyor: “Kiğılı vitrinini hazırlarken, İstanbul’a asırlarca simge olmuş minarelerin ve lalelerin birleşimine, aktif yaşamın hareketliliğini anlatan insan figürünü ekledik. Modern ve klasik yapıyı bir araya getirerek bir vitrin tasarlama fikrinin güzel olacağını düşündük. Ekipçe yaptığımız çalışmalar ile görsellik, bütünlük ve vurgulamalar, ışık katılımıyla da tamamlanınca güzel bir iş ortaya çıkardığımızı düşünüyorum. Elde edilen birincilik için gurur ve mutluluk duyuyorum.”

Kiğılı’nın birinciliği hakkında açıklamalarda bulunan Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem ise şöyle konuştu; “İSF kapsamında hazırlanan Vitrin Tasarım yarışmasında Kiğılı olarak elde ettiğimiz birincilik bizim için hem mutluluk hem de gurur verici. Bu süreçte bize SMS’leri ile destek veren herkese Kiğılı ailesi adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Vitrinimiz, İstanbul’un en özel değerleri ile süslenerek çok özel aşamalardan geçilerek hazırlandı. Bu süreçte tasarımları ile bize destek veren Ümit Ekrem Ergiri’yi de bu başarısından dolayı kutluyorum.”

Yarışmada oy kullanan Kiğılı destekçilerinden bir kişi, yapılacak çekilişle Sinpaş’tan bir daire kazanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.