‘Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi’ hayata geçiyor

Dünya Bankası tarafından düzenlenen, ‘Türkiye'de Gençlik: Geleceğimizi Şekillendirelim’ isimli Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması'nın sekiz yüz başvurusu arasından...

21.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Dünya Bankası tarafından düzenlenen, ‘Türkiye’de Gençlik: Geleceğimizi Şekillendirelim’ isimli Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması’nın sekiz yüz başvurusu arasından finale kalan fikirlerinden biri olan ‘Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi’ hayata geçiyor.

Profesyonel yaşam koçları ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden oluşan MentorKoç Proje Grubu, temel amacı; geleceğin sosyal girişimci liderlerinin yetişmesini, gençler aracılığı ile sağlamak olan ‘Sosyal Girişimci Genç Liderler Akademisi’ (SOGLA) ile Türkiye’de ilk defa yapılacak uygulamayı Dünya Bankası’nın 20 bin USD tutarındaki desteği ile gerçekleştirme şansını yakalıyor.

• Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri arasından seçilecek 18-24 yaş arası gençleri, geleceğin sosyal girişimci liderleri olma yolunda eğitecek ve eğitim sonucu ortaya çıkacak olan yeni liderleri, sosyal projeler yapmaya teşvik edecek olan SOGLA, üretmeye dayalı ve temelinde profesyonel koçluk, liderlik, kişisel gelişim ve girişimcilik olan aktif uygulamalı, eğitim modülleri ile gençlerin sorunlarına yenilikçi çözümler getirerek toplumsal fayda dönüşümünü sağlamalarına destek olmayı amaçlıyor.

• Sloganı ‘Toplum İçin Fark Yarat’ olan SOGLA, önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelere yayılmayı ve sosyal farkındalığı kuvvetli genç liderler yetiştirmeyi hedefliyor.

• SOGLA başvurularını Ekim ayı süresince www.sogla.org adresi üzerinden kabul etmeye devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.