‘Hülya Avşar olmak, bugünün işini yarına bırakmamak demek’

Yeni yayın döneminde yine yoğun bir tempo ile çalışmaya devam eden, haftada üç gün televizyon programına çıkan ve uzun bir süredir de Pepsi reklamlarında boy gösteren Hülya Avşar, son dönem dergimizde yayınlanan araştırmalarda en başarılı yükseliş grafiğini çizen ünlü oldu.

10.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Taçsız kraliçe, oyuncu, sunucu, şarkıcı, sporcu ve yarışma programlarının aranan jüri üyesi, magazin programlarının değişmez gündemi; bir anne ve bir kadın. Hülya Avşar’ın hikayesi güzellik yarışmasında hak ettiği taç kendisine takdim edildiğinde değil, aslında elinden
alındığında başladı. Bugün, o yarışmanın üzerinden neredeyse 30 yıl geçti, artık Türkiye’de onun adını bilmeyen yok.
Yaklaşık 30 yıldır ne yaptıysa ne söylediyse haber olan Hülya Avşar, ‘yüzüm eskimesin’ diyenlerin aksine ne ekranlardan ne de gündemden uzak kaldı. Hatta bu sezon 3 farklı programla; Hülya Avşar Show, Yetenek Sizsiniz ve O Ses Türkiye ile ekranlarda olacak. MediaCat’in son dönemde peş peşe yayınladığı Adwatch, Gençliğin Rol Modelleri ve Türkiye’nin Marka Ünlüleri araştırmalarının tümünde üst sıralarda yer almayı başaran Avşar ile yoğun temposunun ortasında söyleştik.

Uzun süredir yayınladığımız ve Seda Sayan’ın bir anlamda zirvesine taht kurduğu Celebrity Güven Endeksi’nde ilk kez geçtiğimiz ay onu yerinden ettiniz. Gerek Marka Ünlüler gerekse Rol Model araştırmalarımızda ise gençler ve özellikle de kadın hedef kitle üzerinde son derece etkili bir isim olduğunuzu gördük. Son dönemdeki bu başarılı grafiğinizi neye bağlıyorsunuz?
Çok yoğun çalışmama bağlıyorum. Bence ‘güvenilirlik’ denen şey, ortaya konan işler ile bağlaşıyor. Televizyonda son dönemde yapmış olduğum programların başarısı bunda çok etkili. Her şeyin başı başarı. Başarılı olan insana güveniyor, başarılı olanı en seksi, çekici buluyorlar. Başarı ortada ise güven de peşi sıra geliyor. Diyeceksiniz ki başarı ve güven gibi iki ayrı kavram nasıl yan yana gelebiliyor? Bu da tamamen yaşam şekliniz ile ilgili. Ben 6 yaşından beri spor yapıyorum. Önce sporcuydum, sonradan sanat dünyasına girdim. O zamanlar bilmezdim ki spora düşkünlüğüm ileride benim için bir nimet olacak…

Hande Çetin Ongun imzalı röportajın devamını MediaCat’in Kasım sayısında okuyabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.