‘Emre Kongar’a ilişkin söylediklerimi değiştirecek değilim’

Yorum Farkı’nın kaldırılmasına sebep olan tartışmadan birkaç saat önce röportaj yaptığımız Cengiz Çandar...

16.05.2008 - 14:00 | MediaCat

Yorum Farkı’nın kaldırılmasına sebep olan tartışmadan birkaç saat önce röportaj yaptığımız Cengiz Çandar, programın kaldırılmasının hemen ardından röportajına eklenmek üzere konu hakkındaki görüşlerini MediaCat’e açıkladı. Medyanın eski günlerinden bugünlerine, Yorum Farkı’nın kendisi için ne ifade ettiğine ve Türkiye’nin genel durumuna ilişkin açık yüreklilikle konuşan Cengiz Çandar’ın röportajının tamamını MediaCat Haziran sayısında okuyabilirsiniz. Röportaja Çandar’ın son ekledikleri ise şöyle:

“Sizinle bu röportajı yaptığımız günün akşamı NTV’deki Yorum Farkı programı, Emre Kongar ile yaptığımız kırıcı ve sert tartışmanın ardından kaldırıldı. Size röportaj sırasında, program ve Emre Kongar’a ilişkin söylediklerimi değiştirecek değilim. Ancak, o akşam, benim işleri tırmandırmama kararlılığıma karşılık, Kongar’ın doğrudan kişiliğime yönelik, şantaj niteliğinde ve benim çok iyi tanıdığım ‘psikolojik savaş’ yöntemleri kullanarak saldırıya geçmesini beklemiyordum. Kişiliğime saldırı söz konusu olunca, kişiliğimden beklenebilecek ölçüde sert bir karşılık verdim. Ancak, böyle bir kişiliğe saldırı, tartışmanın Yorum Farkı’nda çıkıp kişiselleştirilmesi programın devamına da haliyle imkan bırakmadı. Ortaya çıkan yeni durumu, benim görüşlerim ve duruşlarımın karşısında yer alanların tartışma tarzları ve işleri nereye vardırabileceklerine ilişkin yeni bir bilgi olarak kaydetmekle yetineyim.”

Röportaj: Selin AKINCI

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.