‘Browni ETİ’nin markasıdır’

Yargıtay 11'inci Hukuk Dairesinin, “Browni ETİ'nin markasıdır, Browni ibareli marka tescil edilemez” hükmü ile konuya ilişkin davayı en üst düzeyde karara bağladığı bildirildi.

20.07.2007 - 17:39 | MediaCat

Yargıtay 11’inci Hukuk Dairesinin, “Browni ETİ’nin markasıdır, Browni ibareli marka tescil edilemez” hükmü ile konuya ilişkin davayı en üst düzeyde karara bağladığı bildirildi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, ETİ’nin, 1986 yılında kendi adına tescil ettirdiği Browni markasının rakip firmalar tarafından kullanımını önlemek amacıyla başlattığı hukuk mücadelesini kazandığı belirtilerek, bundan böyle hiçbir kuruluşun “Browni” “Brownie” ve benzeri bir markayı ürünlerinde kullanamayacağı kaydedildi.

Açıklamada, 2003 yılından itibaren, ıslak kek pazarındaki hızlı büyüme grafiği sonucunda, diğer kuruluşların da “Browni” adını kullanarak üretim yapmaya başladığı hatırlatılarak, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi’nin davayı ETİ lehine sonuçlandırdığı ve Ülker Çikolatalı Brownie marka başvurusunun iptaline karar verdiği ifade edildi.

Verilen bilgiye göre, yüksek yargı, 556 sayılı Markaların Korunmasına Dair Kanun Hükmünde Kararname gereğince aldığı kararla, “Browni ETİ’nin markasıdır, Browni ibareli marka tescil edilemez” hükmünü verdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.