‘Beyin:Gizemli Yolculuk’ Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergileniyor

Doğa’nın en gelişmiş tasarımını konu alan, yenilikçi, etkileyici, interaktif bir sergi olan...

02.06.2008 - 15:42 | MediaCat

Doğa’nın en gelişmiş tasarımını konu alan, yenilikçi, etkileyici, interaktif bir sergi olan “Beyin: Gizemli Yolculuk”, Rahmi M. Koç Müzesi’nde beynimizin sırlarını keşfetmek isteyenleri bekliyor.

The Partners’ın proje koordinasyonu ve Türkiye temsilciliğini yaptığı LEONARDO: Evrensel Deha ve Yüzyılın Dehası olarak kabul edilen EINSTEIN Sergileri’nin ardından doğanın en gelişmiş tasarımını konu alan “Beyin: Gizemli Yolculuk” Sergisi, 30 Haziran 2008’e kadar Rahmi M. Koç Müzesi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

“Beynimiz; İnsan Beynine Genel Bakış”, “Düşünen Beyin; Beynin İşlevleri” ve “Beyin ve Vücut; Hareket Kontrolü ve Yön Duygusu” şeklinde 3 ana bölümden oluşan interaktif sergi, tüm bölümleri destekleyen ve beyninin işleyişini anlamaya yardımcı olan eğitici ve eğlendirici “Vücut Saatinizi İnceleyin” , “Sol ve Sağ yarımkürelerden hangisi ile işitiyorsunuz?” “ Müzik ve Meditasyon”, Hangi Gözünüz Daha Baskın”, “Akıl Oyunları”, “Kısa Dönem Hafızanızı Test Edin”, Ters Scooter”, “İmkansız Merdiven”, “Eller Beyni Aldatır” ve “Duygularınızı Test Edin” gibi başlıklardan oluşan 42 aktivite ziyaretçilerine ilginç dakikalar yaşatacak.

2004 yılında Danimarka Experimentarium Bilim Merkezi tarafından oluşturulan yenilikçi, etkileyici ve interaktif bir sergi olan “Beyin: Gizemli Yolculuk”, İlk olarak 2004 yılında Danimarka’da sergilendi. 2005 yılında Macaristan, 2006 yılında Polonya, 2007 yılında Fransa, Aralık 2007 – Mart 2008 tarihleri arasında ise Yunanistan olmak üzere toplam 5 ülkede 1.000.000’dan fazla ziyaretçi ile buluştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.